1. Home
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Tvorba webu

Tvorba webu

Tvorba webu může mít různý průběh. Bez systematického postupu však bude stát více času a peněz, než by bylo nutné. Navíc pravděpodobně s horšími výsledky. Právě systém odbourává zbytečné vracení se v procesu tvorby webu a tím pádem následné úpravy, které ovlivní všechnu již hotovou práci.

Tvorba webu – vstupní analýza

Tvorba webuNa začátku tvorby webu potřebuji znát co nejvíce informací o tom kdo jste, jak fungujete, atd. Jednoduše pochopit váš byznys. Jen tak mohu začít navrhovat řešení. Ta jsou právě výstupem vstupní analýzy. Součástí je analýza konkurence, abychom zjistili, jestli a jak konkrétní problémy řeší ostatní.

Tvorba webu – webdesign

Ze vstupní analýzy vím, co by mělo na webu být, jakou má co prioritu. Na základě toho mohu připravit skicu webu (wireframy). Tím určím rozložení prvků na webu, jejich formu a ovládání.

S tímto podkladem mám základ pro grafické návrhy webu.

V celém tomto procesu využívám znalostí SEO, UX, přístupnosti a použitelnosti webu. To se týká desktopové i mobilní verze. Více o tvorbě grafických návrhů webů.

Optimalizace a měření

SEO (optimalizace pro vyhledávače)

Aby přicházeli na web návštěvníci přes vyhledávače jako Google nebo Seznam, je potřeba věnovat se optimalizaci pro vyhledávače. Samotná tvorba webu se bez této části neobejde, pokud nechcete vodit všechny zákazníky na váš web pouze přes placenou reklamu.

Mohu Vám v tomto poradit, vytvořím analýzu, sepíšu doporučení. Vše o SEO najdete zde.

UX design

Pokud návševníky na webu máte, ale neplní na něm požadované akce podle Vašich představ (objednávky, odeslání formuláře apod.), pak je možné po změření webu vhodnými zásahy zvýšit výkon webu až o desítky procent.

Webová analytika

Je dobré vědět, co se na Vašem webu děje. K tomu slouží základní měření webu za pomocí nástrojů jako Google Analytics, Collabim, Smartlook, Hotjar a další.

Zjistíte, jak se chovají na webu vaši zákazníci. Odkud k vám chodí, jaké zařízení k tomu používají. Najdete možná problematická místa – třeba stránky, odkud opouštějí zákazníci váš web. Můžete zjistit, že některé prvky na webu vaši zákazníci vůbec nepoužívají.

Na čem jsem také pracoval

Reference tvorba webu
NARADIONLINE.CZ
Tvorba wireframů / UX / Návrh struktury webu / Stylování webu

Reference tvorba webu
PAPERA.CZ
Tvorba wireframů / SEO analýza / Stylování webu

Reference SEO
ICEBREAKER.CZ
SEO analýza / Wireframy / Stylování webu / Návrh struktury

Reference SEO
ESHOP.REDA.CZ
SEO, Webdesign, Stylování webu

Chcete pomoci s tvorbou webu?

Pomoc s tvorbou webu – Znojmo a okolí

Mohu vám pomoci s přípravou fází – tvorba zadání, úvodní dotazník.

U webdesignu s přípravou wireframů, návrhem struktury webu, UX a tvorbou grafických návrhů.

Mohu vám pomoci také s optimalizací pro vyhledávače.

Chcete vědět více nebo máte konkrétní požadavky?

Pokud vyplníte níže uvedený kontaktní formulář, domluvíme se, co bych pro vás mohl udělat. Případně si můžete prohlédnout přehled služeb týkajících se webů.

  Napište mi
  Kontaktní formulář

  Fotobanky

  Moje ilustrace a fotky můžete nakoupit na těchto fotobankách